Резултати от Pirin Run 2018


През изминалия уикенд се проведе Pirin Run – второто от серията планински бягания, организирани от marathon.bg. Състезанието включваше 3 дисциплини – Състезание по планинско бягане 13км, състезание по планинско колоездене 26км и планински дуатлон 29км. Паралелно с Pirin Run се проведе и колоездачно състезание по шосе за купа Долчини.

Трасето за бягане беше от Хотел Kempinski Grand Arena (995м надморска височина), по ски пътя през Бъндеришка поляна, по пътеката през хижа Бъндерица и хижа Вихрен, финал- вр. Вихрен (2914м н. в.).

снимка – marathon.bg

Колоездачното трасе е със старт РПУ Банско (935м н. в.), излиза от асфалта на изток преди Мотиката, минава през Грамадето, по полски и горски пътища обикаля през Св. Никола, Белите пътища, след ДКП излиза обратно на асфалта и продължава по пътя за х. Вихрен, Финал: Хижа Вихрен (1950м н. в.); Асфалт-14км, макадам-14км.

За дуатлона състезателите трябваше да изминат пеша последните километри и 1000м положителна денивелация от х. Вихрен до връх Вихрен. 

Трасето на купа Долчини – РПУ Банско ул.Глазне №39 (935м н. в.), Финал: Хижа Вихрен (1950м н. в.); Асфалт-16км,

Ето и резултатите:

Бягане мъже – генерално класиране

  1. Димитър Михайлов – 01:50:33
  2. Ивайло Атанасов – 01:52:05
  3. Никола Калистрин – 01:55:51
  4. Гено Увардов – 01:59:55
  5. Иво Димитров – 02:01:45
  6. Александар Стойковски – 02:04:05
  7. Алексей Василев – 02:10:27
  8. Димитър Трапов – 02:14:10 
  9. Павлин Райчев – 02:17:15
  10. Цветко Митов – 02:17:16

Бягане жени – генерално класиране

  1. Елена Димитрова – 02:15:05
  2. Мария Николова – 02:22:03
  3. Йорданка Тренкова – 02:27:24
  4. Силвия Стефанова – 02:47:12
  5. Петя Тотева – 02:53:55
  6. Мери Мирческа – 02:54:16
  7. Вени Димпари – 02:58:37
  8. Ралица Ангелова – 03:03:41
  9. Ивелина Колева – 03:07:48
  10. Демяна Йосифова – 03:14:29

Планинско колоездене – генерално класиране

  1. Илко Илиев – 01:38:34
  2. Илия Вълканов – 01:42:00
  3. Ангел Йончовски – 01:43:28
  4. Бо Дудек – 01:46:32
  5. Феодор Драголов – 01:47:26
  6. Адам Ленг – 01:50:25
  7. Благовест Дунин – 01:51:54
  8. Ивета Алексиева – 01:58:03
  9. Калин Кръстев – 02:08:25
  10. Иван Бирников – 02:25:12
  11. Таньо Танев – 03:11:38
  12. Гергана Борисова – 03:16:27
  13. Димитър Пехливанов – 03:48:41

Колоездене на шосе – генерално класиране

  1. Цветан Иванов – 00:48:22
  2. Веселин Мичев – 00:51:14
  3. Петър Дашев – 00:51:59
  4. Иван Гърбев – 00:52:53
  5. Станислав Христов – 00:54:39
  6. Георги Панчев – 00:55:13
  7. Минчо Рибарев – 00:55:51
  8. Росен Койчев – 00:58:57
  9. Светослав Савов – 00:59:34
  10. Георги Лумпаров – 01:00:45

Планински дуатлон – генерално класиране

  1. Илко Илиев – 02:50:23
  2. Бо Дудек – 03:06:37

Календар на бяганията за цялата година може да видите тук

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *